5 مکان که می‌تواند مخفیگاه سوسک خانگی باشد!

  • دسته‌بندی: خانه و ساختمان
  • 1401/01/24
  • نویسنده: مومنیان
  • زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • نظر : 0
  • تعداد بازدید: 682

وقتی بدانید که کجاها مورد علاقه‌ی سوسک‌ها است راحت تر می‌توانید آن‌ها را از ساختن خانه منصرف کنید و مطمئن شوید که دیگر برنمی‌گردند. سوسک ها یکی از شایع ترین حشرات در بسیاری از خانه ها هستند. این حشرات مزاحم در شب بیشتر فعال هستند. به همین دلیل است که شما نمی‌توانید پیدایشان کنید.

در طول روز، سوسک ها ترجیح می دهند در نقاط مخفی ، گرم و مرطوب پنهان شوند. در شب، که فعال تر هستند سوسک ها مکان های مخفی خود را برای غذا خوردن و جفت گیری ترک خواهند کرد.

متأسفانه، هنگامی که سوسک ها وارد یک خانه شوند، به سختی می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید چون این حشرات واقعا در مخقی شدن حرفه‌ای اند. علاوه بر این، سوسک ها بدنی نرم و صاف دارند که به آنها اجازه می دهد تا بسیاری از فضاهای کوچک و شکاف های دیوار را برای خانه‌شان امتحان کنند.

اگر سوالتان این است: "من یک سوسک را دیدم، باید نگران باشم؟" پاسخ بله است. از آنجا که شاید تنها یک سوسک قابل مشاهده است؛ این امکان وجود دارد که چندین سوسک دیگر جایی پنهان شده باشند هرچقدر دیرتر پیدایشان کنید فرصت بیشتری را برای آن‌ها فراهم کرده‌اید تا تکثیر شوند پس با ما باشید تا از شر آنان راحت شوید!

5 مکانی که مخفیگاه سوسک است!

وسایل خانه

وسایل آشپزخانه

سوسک ها ترجیح می دهند در مکان های تاریک و مرطوب زندگی کنند که نزدیک به منابع غذایی باشند؛ بنابراین، تعجب آور نیست که لوازم خانگی شما شایع ترین نقاط پنهان برای مخفی شدن سوسک در داخل خانه هستند. لوازم خانگی مانند یخچال، اجاق گاز، کوره و مایکروویو نمونه هایی از مکان هایی است که سوسک ها دوست دارند پنهان شوند.

چطور وسایل را پاکسازی کنم؟

اسپری سوسک کش بهترین چیزی است که می‌توانید برای پاکسازی وسایل خانه‌تان استفاده کنید. البته برای یخچال حتما فقط قسمت‌های خارجی را اسپری کنید.علاوه بر سطح هر وسیله، حتما تمام قسمت‌ها حتی زیر وسایل را اسپری کنید. بعد از چند ساعت محل را جارو کنید که اگر مواد غذایی روی زمین ریخته کاملا تمیز شود و دیگری وسوسه‌ای برای تجمع سوسک‌ها نباشد. بعد از جارو کشیدن، با مایع شوینده محل را بشویید و خشک کنید.

کابینت‌ها

درب کابینت‌ها را باز کرده‌اید و ناگهان یک سوسک بیرون دویده؟ تنها نیستید! تقریبا همه‌ی ما تجربه‌ی مشابه شما را داشته ایم! کابینت‌های شما مخصوصا اگر در زیر سینک قرار داشته باشند، بهترین مکان برای قایم شدن این حشرات مزاحمند چرا که مرطوب و تاریکند و بهترین شرایط برای تکثیر سوسک‌هاست.

به غیر از مرطوب بودن چون این کابینت‌ها محل نصب لوله سینک است؛ سوسک‌ها می توانند به راحتی منابع غذایی را در داخل لوله‌ها هم پیدا کنند. شاید به نظرتان فقط غذاهای ما را دوست داشته باشند؛ اما موارد دیگری نیز مانند صابون یا مواد شوینده خوراک مناسبی برای آن‌هاست.

چطور کابینت‌ها را پاکسازی کنم؟

تمام کابینت را با دقت و با مواد ضدعفونی کننده بشویید، لوله‌ها را از لحاظ نشتی بررسی کنید و یادتان نرود لوله‌های مرطوب مکان مورد علاقه‌ی سوسک‌هاست. سعی کنید مواد شیرین و موردعلاقه‌ی سوسک‌هاست را در کابینت‌ها نگذارید.

مبلمان

مبلمان خانه

فکرش را می‌کردید مبلمان محل مناسبی برای زندگی سوسک‌ها باشد؟ باور کنید یا نه، اما ظاهرا نه تنها شما که پس از یک روز خسته کننده روی مبل در حال استراحت هستید بلکه سوسک‌ها هم داخل همان مبل در حال استراحتند چون احتمالا این مبل دارای پارچه‌ی نرم و گرمی است.

اکثرا سوسک‌هایی با رنگ قهوه‌ای عاشق مبلمانند چون گونه‌ای از سوسک‌ها هستند که برخلاف دیگر گونه‌ها از رطوبت فراری‌اند ولی جاهای گرم و تاریک را دوست دارند. البته بدن این سوسک‌ها خیلی باریک نیست و بنابراین شاید سریع تر قابل دیدن باشند ولی چون درز مبلمان مکان بسیار مناسبی برا جمع شدن خرده غذاهاست سوسک‌ها را جذب می‌کند.

چطور مبلمان را پاکسازی کنم؟

  • بهترین راه این است بعد از وعده‌ی غذایی که روی مبل می‌خورید سریعا مبلمان را جارو بکشید. این کار باعث می‌شود مبلمان دیگر چیزی برای ارائه به سوسک‌ها نداشته باشد!
  • اکثرا درزها را فراموش می‌کنیم پس حتما در حین جاروکشیدن زیر کوسن ها و درزها را به خوبی تمیز کنید.

کاغذها و کارتن‌ها

آیا تمام کاغذها و برگه ها را در اطراف پخش کرده‌اید؟ پس مطمئنا جای مناسبی برای سوسک‌ها فراهم کرده اید.

اکثرا چون فراموش می‌کنیم زیر این کاغذها را تمیز کنیم یک مکان مرطوب و کثیف فراهم کرده‌ایم که سوسک‌ها تکثیر شوند. اگرچه این کاغذها مکان خوبی برای سوسک‌هاست اما اکثر سوسک‌ها فک قوی برای جویدن کاغذ ندارند با این حال هرگز نباید بگذارید تمام خانه با کاغذ پر شود.

چطور کاغذها و کارتن‌ها را پاکسازی کنم؟

اول، بهتر است از تمام روزنامه ها، مجلات و جعبه های کارتن خلاص شوید. دوم، اجتناب از استفاده از کارتن برای ذخیره کالا در خانه است. علاوه بر این، شما می‌توانید جعبه های کارتن را با ظروف پلاستیکی بزرگ به عنوان وسیله‌ای برای ذخیره سازی جایگزین کنید. علاوه بر انعطاف پذیری بیشتر، ظروف پلاستیکی قطعا کمتر برای سوسک ها جذاب هستند.

راه آب

راه آب

لوله‌های آب چون دارای رطوبت و موادی هستند که مورد علاقه‌ی سوسک‌هاست. راه آب مکان تاریکی است که سوسک‌ها عاشق آنند و اگر مداوم آن را تمیز نکنید به زودی سر و کله‌ی سوسک‌ها پیدا می‌شود.

چطور راه آب را پاکسازی کنم؟

 مداوم راه آب را با مواد لوله بازکن تمیز کنید و نگذارید مدت‌ها از تمیزکاری بگذرد.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت شمع دفع حشره؛ حشرات را هنرمندانه دفع کنید!
 


برای پیدا کردن بهترین خدمات سمپاشی  در تهران به بیزاپ سر بزنید.


 


نظرت واسه ما مهمه، لطفا ثبتش کن!

wave