چگونه ناخن‌های خرگوش را کوتاه کنیم

  • دسته‌بندی: حیوانات خانگی
  • 1401/08/04
  • نویسنده: ثمین آقابالایی
  • زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نظر : 0
  • تعداد بازدید: 78

کوتاه کردن ناخن یک بخش ضروری برای نظافت خرگوش خانگی شماست. ناخن‌های خرگوش به‌طور مداوم رشد می‌کنند (درست مانند دندان‌هایشان)، بنابراین اگر به‌طور طبیعی در بیرون از بین نمی‌روند، باید با ناخن‌گیر کوتاه شوند. اگر هرگز ناخن‌های خرگوش خود را کوتاه نکرده‌اید و کسی را ندارید که به شما کمک کند، ممکن است بخواهید از یک نگهدارنده حیوانات خانگی یا کارکنان دامپزشکی کمک بگیرید. اگر خرگوش جوانی دارید، مطمئن شوید که از فرصت استفاده کرده و در زمان جوانی و به‌طور منظم شروع به کوتاه کردن ناخن‌های آن‌ها کنید تا بتوانند به آن عادت کنند.

مطلب پیشنهادی:  5 تومور خطرناک خرگوش + درمان

نحوه کوتاه کردن ناخن خرگوش
ابتدا لوازم موردنیاز خود را جمع‌آوری کنید و همچنین یک دوست را پیدا کنید تا خرگوش شما را برای شما نگه دارد. وقتی خرگوش خود را برای کوتاه کردن ناخن آماده کردید، مجبور نیستید شروع کنید و متوقف کنید، بنابراین همه‌چیز را در یک مکان جمع کنید. یک جفت ناخن‌گیر خوب که برای گربه‌ها یا خرگوش‌ها ساخته‌شده است (مانند ناخن‌گیر Kaytee Pro)، یک حوله، پودر چسبنده بازشده (درصورتی‌که ناخن را خیلی کوتاه کنید آماده‌باشید) و خوراکی‌هایی برای خرگوش خود تهیه کنید.

از نگهدارنده خود بخواهید خرگوش خود را در یک حوله بپیچد تا به‌آرامی و ایمن نگه‌داشتن خرگوش کمک کند. خرگوش می‌تواند کمر او را لگد بزند و صدمه ببیند (یا بشکند)، بنابراین مطمئن شوید که به‌درستی با آن‌ها برخورد می‌کنید و از انتهای عقبش به‌خوبی حمایت می‌کنید. اگر شروع به مبارزه کردند، این روند را متوقف کنید. خرگوش خود را به عقب برگردانید و پس از آرام شدن خرگوش دوباره سعی کنید. می‌توانید از خوراکی‌ها برای پاداش دادن به خرگوش خود استفاده کنید و آن‌ها را به قنداق کردن در حوله ترغیب کنید.

هنگامی‌که خرگوش شما در حوله پیچیده شد و آرام شد، فقط نوک ناخن‌ها را کوتاه کنید. کوتاه کردن مکرر مقدار کمی بهتر از این است که وقتی ناخن‌ها خیلی بلند شدند سعی کنید زیاد کوتاه کنید. اگر خرگوش شما ناخن‌های شفاف یا سفیدی دارد و می‌توانید منبع خون صورتی را ببینید، باید بتوانید درست قبل از آن (به سمت نوک ناخن) بدون خونریزی ناخن خرگوش خود را برش دهید. هرگز سریع قطع نکنید زیرا خونریزی می‌کند و برای خرگوش شما دردناک است. گیره‌ها را روی ناخن جایی که قرار است برش بزنید قرار دهید. به‌آرامی موبرها را فشار دهید تا ناخن را کوتاه کنید و اگر خرگوش تکان خورد کمی به سمت نوک ناخن حرکت کنید (ممکن است خیلی به‌سرعت نزدیک شوید). برای جلوگیری از له شدن ناخن، برش را با حرکتی محکم و سریع انجام دهید.

اگر به‌طور تصادفی ناخن خیلی کوتاه شد، نترسید. به‌سرعت مقداری از پودر استیپتیک را در انتهای ناخن ببندید تا خونریزی متوقف شود. درحالی‌که کوتاه کردن سریع آسیب می‌زند، پودر استیپتیک حاوی یک عامل بی‌حس‌کننده است تا خرگوش شما را تسکین دهد و ناخن به‌سرعت رشد می‌کند. مگر اینکه ناخن به‌شدت کوتاه شده باشد، اگر به‌طور تصادفی سریع کوتاه شده باشد، هیچ دلیلی برای هشدار وجود ندارد. هرکسی که به‌طور مرتب ناخن حیوان خانگی خود را کوتاه می‌کند، در یک مقطع زمانی یکی از آن‌ها را خیلی کوتاه کرده است، بنابراین اگر ناخن‌ها خیلی کوتاه است، احساس نکنید که نمی‌توانید آن‌ها را کوتاه کنید.
این مراحل را برای تمام ناخن‌های خرگوش خود تکرار کنید. اگر خرگوش شما در حال تقلا است یا مدتی طول می‌کشد، بین پاها استراحت کنید. از حوله برای مهار استفاده می‌کنید تا از گرم شدن بیش‌ازحد خرگوش خود جلوگیری کنید، این امر بسیار مهم است.

پس از کوتاه کردن انگشتان پا به‌اندازه‌ای که خرگوش شما اجازه می‌دهد، به‌سرعت تمام ناخن‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خونریزی ندارند قبل از اینکه خرگوش خود را رها کنید.
درنهایت، به خرگوش خود غذا بدهید! حتی اگر فقط یک پا را انجام داده‌اید، مطمئن شوید که خرگوش خود را با مقداری تقویت مثبت پاداش دهید.


بهترین و نزدیکترین دامپزشک به شما در بیزاپ میباشد


نظرت واسه ما مهمه، لطفا ثبتش کن!

wave