تعمیر لوله پی وی سی با آسانترین روش

  • دسته‌بندی: خانه و ساختمان
  • 1401/03/31
  • نویسنده: مسعود سلجوقی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نظر : 0
  • تعداد بازدید: 373

کوچکترین شکاف، حتی به اندازه‌‌ی یک مو در لوله‌‌های پی‌‌وی‌‌سی می‌‌تواند منجر به مشکلات بزرگ‌‌تر بعدی شود. بنابراین، باید بخش ترک خورده‌‌‌‌ی لوله را در اسرع وقت تعویض کنید تا از آسیب پرهزینه آب به خانه‌‌ی خود جلوگیری کنید. شما می‌‌توانید با استفاده از مواد تعمیر PVC از اکثر نشتی‌‌های جزئی جلوگیری کنید. فایبرگلاس، لاستیک و نوار تعمیر سیلیکونی و اپوکسی را می‌‌توان برای جلوگیری از نشتی استفاده کرد، اما این یک راه‌‌حل موقت است، نه یک راه حل دائمی و باید فقط برای لوله‌‌های فاضلاب استفاده شود. بخش‌‌های ترک خورده‌‌‌‌ی لوله‌‌های آبرسانی همیشه باید تعویض شوند.

بیشتر بخوانید:  آموزش تعویض لوله‌ P شکل سینک ظرفشویی

برای ترک‌‌های جزئی از نوار تعمیری استفاده کنید

صرف‌‌نظر از علت ترک، دمای انجماد، استفاده از چسب نادرست و یا نصب نادرست اتصالات پی وی‌‌سی بر روی لوله، می‌‌توانید از لاستیک و نوار تعمیر سیلیکونی تا زمانی که ترک جزئی است برای تعمیر موقت آن استفاده کنید. استفاده از نوار لاستیکی و سیلیکونی به فشرده‌‌سازی ترک کمک می‌‌کند تا نشت متوقف شود. به سادگی یک بخش طولانی از نوار را برش دهید و آن را در اطراف محل نشتی بپیچید و مقداری بیشتر از ناحیه‌‌ی آسیب دیده در هر دو طرف را بپوشانید تا نشتی متوقف شده و جای آن کاملاً پوشانده شود.

از فایبرگلاس به عنوان یک تعمیر موقت استفاده کنید؛ استفاده از فایبرگلاس به‌‌عنوان یک راه‌‌حل موقت برای لوله‌‌های پی‌‌وی‌‌سی ترک خورده نتیجه‌‌ی خوبی به‌‌همراه دارد. روکش فایبرگلاسی، یک پارچه فایبرگلاس است که با رزین (صمغ) فعال‌‌شده با آب پوشانده شده است. رزین کمک زیادی در کندکردن هرگونه نشتی می‌‌کند. برای استفاده از آن، لوله را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. سپس، در حالی‌‌که لوله هنوز مرطوب است، نوار را در اطراف ناحیه آسیب دیده بپیچید و اجازه دهید رزین کاملاً سفت شود. خشک شدن رزین ممکن است بین 15 تا 30 دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

از اپوکسی برای تعمیر لوله های قدیمی استفاده کنید؛ اپوکسی یکی از متداول‌‌ترین راه‌‌حل‌‌ها برای تعمیر لوله‌‌های پی‌‌وی‌‌سی ترک خورده به ویژه برای خانه‌‌هایی با لوله‌‌های قدیمی است. اپوکسی به دو صورت بتونه و مایع وجود دارد و می‌‌توان از آن برای ترمیم موقت نشتی روی PVC و اتصالات آن استفاده کرد. برای تعمیر ترک با استفاده از اپوکسی، ابتدا از یک پارچه‌‌ی تمیز استفاده کنید تا لوله‌‌ی ترک خورده را کاملاً تمیز و خشک کنید. در مرحله‌‌ی بعد، مواد را طبق دستورالعمل سازنده مخلوط کنید. در نهایت از اپوکسی برای پوشاندن قسمتی از لوله که ترک خورده است استفاده کنید و بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند. پس از سفت شدن اپوکسی، آب را از لوله عبور دهید و وجود نشتی را بررسی کنید.

به‌‌یاد داشته باشید که این تعمیرات سریع فقط  یک راه حل موقت هستند. اگر فوراً لوله‌های ترک خورده را تعویض نکنید، می‌توانند به ساختمان خانه‌‌ی شما به‌‌صورت جدی آسیب وارد کنند.


بهترین و نزدیکترین  لوله کشی ساختمان در تهران را در بیزاَپ مشاده کنید!


نظرت واسه ما مهمه، لطفا ثبتش کن!

wave