4 دلیل که چرا آب توالت فرنگی شما دیر پر می‌شود

  • دسته‌بندی: خانه و ساختمان
  • 1401/05/24
  • نویسنده: صادق مالکی
  • زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نظر : 0
  • تعداد بازدید: 127

آیا پس از کشیدن سیفون توالت فرنگی، پرشدن مجدد آن، بیش از حد طول می‌کشد؟ بسیاری از خانواده‌ها با این مشکل مواجه می‌شوند. احتمالاً چند مشکل دیگر وجود دارد که به این معضل منتهی می‌شوند. این مشکلات آن‌چنان حاد نیستند و برطرف‌کردنشان نیز پُرهزینه نیست. بااین‌وجود، تشخیص مشکل به شما در انتخاب راه‌حل مناسب کمک می‌کند و در نتیجه می‌توانید از توالت فرنگیِ خود به شکلی کارآمد بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید:  6 راه برای باز کردن گرفتگی کاسه توالت بدون لوله بازکن ...

چرا آب توالت فرنگی شما دیر پر می‌شود؟

اگر آب توالت فرنگی شما دیر پر می‌شود، ممکن است به یکی از این چهار دلیل باشد: گرفتگی دریچه وِنت (هواکش فاضلاب)، گرفتگی فاضلاب، لوله‌کشی معیوب یا  لوله مسدود.

1. گرفتگی دریچه وِنت: اگر وِنت شما مسدود باشد، هوا نمی‌تواند از تانک خارج شود و پرشدن آب بیشتر طول می‌کشد. برای بررسی گرفتگی ونت، درپوش را از سقفِ تاک بردارید و نگاهی بیندازید. اگر برگ درختان یا آت‌وآشغال باعث گرفتگی آن شده بود، آنها را خالی و تمیز کنید. سپس ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر.

2. گرفتگی راه فاضلاب: راه فاضلابِ کف تانکِ توالت شما نیز باید تمیز باشد تا به‌درستی عمل تخلیه را انجام دهد، بنابراین بهتر است کمی سرکه و جوش شیرین در آن بریزید و با لوله‌بازکن تلمبه بزنید.

3. لوله‌کشی معیوب: اگر دریچه وِنت یا راه فاضلاب مشکلی نداشت، بهتر است لوله‌کشی خود را برای هرگونه نشتی بررسی کنید. نشتی لوله باعث می‌شود توالت شما کندتر از حد معمول، پر شود.

4. لوله مسدود: اگر چیزی مانع از ورود آب به داخل تانک شما شود (معمولاً یک‌تکه کاغذ یا یک اسباب‌بازی)، باعث می‌شود آبِ توالت شما به‌آرامی پر شود.

چگونه مشکل دیر پرشدن آب توالت فرنگی را برطرف کنم؟

چگونه مشکل دیر پرشدن آب توالت فرنگی را برطرف کنم؟

هنگامی که دلیل پرشدن آهسته توالت خود را شناسایی کردید، حل مسئله آسان آست. اگر دریچه ونت و فاضلاب یا لوله مسدود شده است، می‌توانید خودتان آنها را تمیز و خالی کنید. اگر لوله‌کشی معیوب است، شاید لازم باشد با متخصص تماس بگیرید تا آن را بررسی کند. درهرصورت، با چهار راه‌حلی که در پایین اشاره شده است، می‌توانید توالت فرنگی خود را تعمیر کنید.

1. گرفتگی ونت را تمیز کنید

اگر دریچه ونت مسدود شده است، از یک دَم‌باریک برای بیرون کشیدن آت‌وآشغال‌ها استفاده کنید. سرکه و جوش شیرین بریزید و راهِ آب را با چاه بازکن دستی، تلمبه بزنید. شش فنجان سرکه و سپس یک فنجان جوش شیرین را داخل تاک بریزید. 10 دقیقه با چاه بازکن، تلمبه بزنید و سپس سیفون را بکشید.

2. گرفتگی فاضلاب را تمیز کنید

با ریختنِ مقداری سرکه و جوش شیرین، راه‌آب را با لوله بازکن دستی تلمبه بزنید. اجازه دهید این محلول حدود 10 دقیقه در آب تانک بماند، سپس نصف فنجان جوش شیرین و شش فنجان آب جوش بریزید. اگر گرفتگی رفع نشد، از فنرِ لوله بازکن، هرگونه مسدودی را برطرف کنید.

3. هرگونه نشتی در لوله‌کشی را برطرف کنید.

اگر در لوله‌کشی شما نشتی وجود دارد، نیاز است با متخصص تماس بگیرید تا آن را رفع کند.

4. هرگونه مسدودی در لوله را خارج کنید.

اگر چیزی مانع از ورود آب به تانک توالت می‌شود، از چاه بازکن برای تخلیه آن استفاده کنید. یک قابلمه آب جوش درون راهِ آب بریزید تا هرگونه مسدودی را رفع کنید.

امیدواریم که یکی از این روش‌ها مشکل توالت فرنگی شما را برطرف کند. در صورت نیاز، حتماً از متخصص کمک بگیرید.

اگر هیچ‌کدام از این راه‌حل‌ها کارآمد نبود، بهتر است با یک لوله‌کش تماس بگیرید. توالت فرنگی که دیر پر می‌شود، آب زیادی هدر می‌دهد. مهم است هر بار که از توالت استفاده می‌کنید، خیالتان از کارآمدی سیفون راحت باشد.

 


بهترین و نزدیکترین لوله بازکنی در تهران را در بیزاَپ پیدا کنید!                             


نظرت واسه ما مهمه، لطفا ثبتش کن!

wave