ایده های خلاقانه برای چیدمان قفسه و شلف های حمام

  • دسته‌بندی: خانه و ساختمان
  • 1401/05/01
  • نویسنده: مرضیه درگاهی
  • زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • نظر : 0
  • تعداد بازدید: 203

با استفاده از این طرح پنج گزینه‌ برای استفاده بهینه از فضای حمام که هم کار سخت و هم زیبایی است، مانع بهم‌ریختگی شوید و فضای حمام‌تان راکاربردی‌تر کنید.

شاید اغلب به قفسه‌های حمام‌تان فکر نکنید، اما لازم است که خیلی ریز و جزیی به آنها توجه شود. تمام این اقلام کوچک ( چیزهایی که واقعاً روزانه نیاز دارید) نباید داخل دراور روی هم انباشته یا پشت کابینت همین طور بلااستفاده رها شوند. آنها باید جلو و در مرکز باشند و به حمام شما جلوه و زیبایی دهند.

بیشتر بخوانید:  6 ترند طراحی حمام در سال ۲۰۲۲

پس چطور می‌توان تمام این خرت و پرت‌های حمام را با توجه به دستورالعمل‌های شرکت سازنده نگه داشت؟ پاسخ قفسه‌های حمام کاملاً شیک است. ممکن است گفتنش از انجامش آسان‌تر باشد، اما ما از متخصص کاتلین وارنر، صاحب سبک آلاباما، اهل بیرمنگام، خواستیم تا تمام نکاتی را در مورد نحوه تزئین قفسه‌های حمام به ما بگوید. او همراه با یکسری راه‌حل‌، توصیه‌های خوبی برای شیک‌ کردن قفسه‌های حمام به اشتراک می‌گذارد که بر استفاده هوشمندانه و جذاب از فضای حمام تمرکز دارد. 

انتخاب قفسه‌ های قابل تنظیم در حمام‌ های کوچک 

انتخاب قفسه‌های قابل تنظیم در حمام‌های کوچک

وارنر عاشق تزیینات توکار در حمام‌های بزرگتر است اما این توانایی را پیدا می‌کند که به راحتی ارتفاع و مکان قفسه‌ها را تغییر دهد تا در مناطق کوچک هم قابل اجرا باشد. او خاطر نشان می‌کند:

«طلاقچه‌ها یا قفسه‌های شناور گزینه‌های خوبی برای فضای کوچکتر هستند و هر چقدر نیاز به تغییر داشته باشید قابل تنظیم هستند».

برای حمام گزینه‌های زیادی از جمله گزینه شیشه‌ای، واحدهای قفسه‌بندی مستقل، برج‌های شیشه‌ای سقفی و قفسه‌های کوچک برجسته وجود دارد. تعیین اینکه به چه مقدار فضا نیاز دارید، پارامترهای فضا و زیبایی‌شناسی‌تان به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید که کدام سبک قفسه بهترین گزینه برای شماست.

به صورت کاربردی از قفسه استفاده کنید 

به صورت کاربردی از قفسه استفاده کنید

زمانیکه صحبت از قفسه‌های حمام می‌شود، هدف از استفاده از آنها باید دوگانه باشد. وارنر می‌گوید:

«عاشق اضافه کردن چند چیز خاص مثل قاب عکس، شاید چند تا اثر هنری کوچک هستم، اما از آن طرف هم می‌خواهم مطمئن شوم ببینم که آیا مورد استفاده نیازهای روزانه‌ام است».

برای انجام این کار، فکر کنید چه چیزی باید قابل دسترس‌تر باشد. برس‌، لوازم آرایش و جاهای امن برای نگهداری جواهرات تمام چیزهایی هستند که باید در قفسه‌های حمام‌تان داشته باشید. جاروهای پارچه‌ای، توپ‌های پنبه‌ای، نمک‌های حمام و موارد دیگر را می‌توان از ظروف خریداری‌شده در فروشگاه‌ها خارج کرد و در قوطی‌های شیشه‌ای زیبا قرار داد تا فوراً به ظاهر آن‌ها زیبایی بیشتری دهد و درعین‌حال برداشتن آن‌ها در صورت نیاز آسان شود.

برای جلوگیری از بهم‌ ریختگی از جعبه‌ و سطل‌ استفاده کنید 

برای جلوگیری از بهم‌ریختگی از جعبه‌ و سطل‌ استفاده کنید

یکی از بزرگترین موانع قفسه‌های باز، صرف نظر از اینکه در آشپزخانه، اتاق لباسشویی یا حمام هستند، بهم‌ریختگی قابل دید آنهاست. به این خاطر است که وارنر می‌گوید جعبه‌ها، سطل‌ها و طاقچه‌ها برای نگهداری تمام اکسسوری‌های کوچک به حساب می‌آیند.

«من الگوهای خیلی زیادی را جمع‌آوری نمی‌کنم، اما ظروف را در طبقه رنگی مشابه نگه می‌دارم که تعادلی بین اقلام جامد و شیشه ای برقرار می‌کند».

وارنر نیز توصیه می‌کند که داشتن چند چیز مشابه در کنار هم ( مثلاً برس آرایش در یک جا، جاروهای پارچه‌ای و پدهای آرایشی در جای دیگر) باعث می‌شود ظاهر بهم‌ریخته داشته باشند اما به شما کمک می‌کند تا راحتتر آنها را پیدا کنید. در واقع، یک بازی برد ـ برد است.

به سراغ چیزهای غیرمنتظره بروید و سلیقه خود را چاشنی کار کنید 

به سراغ چیزهای غیرمنتظره بروید و سلیقه خود را چاشنی کار کنید

تزیین قفسه‌های حمام برای این است تا به چیزی که با آن کار می‌کنید معنای بهتری ببخشید. استفاده از وسایل آنتیک و قدیمی به جای ظروف پلاستیکی خریداری شده در فروشگاه می‌تواند به قفسه‌های شما ظاهر حرفه‌ای و شیک بدهد. وارنر می‌گوید:

«سعی کنید از وسایل غیرمنتظره مثل یک نعلبکی چای با الگوی چینی مورد علاقه خود یا از گوشواره کوچک مورد علاقه‌تان و فنجان‌های کوچک برای تزیین فضای حمام استفاده کنید».

او همچنین عاشق این است که از جام‌های قدیمی به عنوان جای برس‌های آرایش یا گلدان استفاده کند. زمانیکه صحبت از قفسه‌های حمام می‌شود، هر چه جزییات شخصی بیشتر باشد، بهتر است. وارنر اضافه می‌کند:

«فکر می‌کنم اینجا جایی است که با اضافه کردن وسایل شخصی می‌توان موجب لبخند و شادی خود شد. من یک ظروف چینی خرگوشی صورتی کوچولو دارم که برای اولین تولد دخترم خریدم و آن را داخل حمام نگهداری می‌کنم تا زمانیکه بزرگ شود و نتواند آن را بشکند».

 از گل های تازه استفاده کنید 

 از گل‌های تازه استفاده کنید

وارنر در حال عکاسی باشد یا به مشتری کمک کند تا قسمتی از خانه خود را تعمیر کند،باز هم  جزئیات مهم هستند. برای ایجاد فضایی که عالی به نظر برسد، گل‌ها معمولاً بهترین گزینه هستند. فقط به چند ساقه نیاز دارید. وارنر همیشه تعدادی گلدان کوچک برای چیدمان‌های کوچک و دستچین شده در اختیار دارد. جدیداً دختر من دوست دارد گل بچیند و قفسه حمام مکان بسیار خوبی برای آنها است. و البته هیچ قفسه حمامی بدون شمع کامل نمی شود. او می پرسد:

«چرا اجازه نمی‌دهید حمام شما کمی شبیه سونا باشد؟»

                             


بهترین و نزدیکترین طراح دکوراسیون داخلی در قم را در بیزاَپ پیدا کنید!


نظرت واسه ما مهمه، لطفا ثبتش کن!

wave