9 ترفند آنی برای تمدد اعصاب و بهبود روحیه

  • دسته‌بندی: سلامتی و پزشکی
  • 1401/06/19
  • نویسنده: صادق مالکی
  • زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • نظر : 0
  • تعداد بازدید: 89

هیچ کلیدی وجود ندارد که بتوانید آن را بزنید و فوراً خوشحال شوید، می‌دانیم! بااین‌حال، علم راه درازی را پیموده است و به مسائل شگفت‌آور و عجیبی دست‌یافته است که می‌تواند فوراً حال شما را بهتر کند. بدبین نباشید و نیمه پر لیوان را ببینید.
تیم بیزاپ به شما 12 روش علمی را  معرفی می‌کند که فوراً شما را خوشحال و شادمان می‌کند.

بیشتر بخوانید: 10 تغییر در خانه که باعث آرامش روان میشود

1. یک‌تکه یخ را بالای گردن خود قرار دهید

1. یک‌تکه یخ را بالای گردن خود قرار دهید 

بیایید شروعی تگری داشته باشیم. قراردادن یخ روی گردن، یک تکنیک چینی باستانی به نام فنگ فو است. اعتقاد بر این است این روش به رفع مشکلات زیادی از جمله سردرد، کمبود خواب، سلولیت (چربى‌ زير پوست‌)  و بهبود خلق‌وخو کمک می‌کند. پیشینه علمی عمدتاً قدرت درمانی خود را برای مشکلات موضعی نشان می‌دهد.

2. هنگام حمام کردن، دیوارهای حمام خود را با مدادشمعی، رنگ‌آمیزی کنید

2. هنگام حمام کردن، دیوارهای حمام خود را با مدادشمعی، رنگ‌آمیزی کنید 

این کار دو تکنیک ثابت‌شده کاهش استرس را ترکیب می‌کند. بر اساس تحقیقات، رنگ‌آمیزی استرس را کاهش می‌دهد، زیرا توجه ما را معطوف به خود می‌کند. بعلاوه، بلکه دانشمندان دریافتند که حمام کردن منظم، در کاهش اضطراب مفید است؛ بنابراین، اگر می‌خواهید با جدیدترین روش‌های کاهش استرس آشنا شوید، این روش را امتحان کنید.

3. مقداری علف تازه بریده شده را بو کنید

3. مقداری علف تازه بریده شده را بو کنید 

 از بوی شگفت‌انگیز چمن تازه بریده شد حظ کنید! بوی چمن تازه بریده شده در بهبود خلق‌وخو و کاهش استرس معجزه می‌کند. حتی تلاش شده تا این بوی جادویی را به‌صورت  ادکلن در بیاورند

4. زبان خود را در دهان شل کنید

4. زبان خود را در دهان شل کنید 

اگر می‌خواهید گفتگوی درونی منفی (به صحبت‌های درونی که در ذهنمان انجام می‌دهیم گفتگوی ذهنی درونی گفته می‌شود) را قطع کنید، سعی کنید زبان را برای مدتی در دهان شل کنید. روانپزشکان بر این باورند که این کار چرخه معیوب افکار منفی را قطع  می‌کند و ذهنتان را آرام می‌سازد.

5. با گردنی کشیده و صاف بایستید

5. با گردنی کشیده و صاف بایستید 

 داشتن وضعیت بدنی خوب واقعاً باعث می‌شود احساس  برنده بودن داشته باشید. تحقیقات نشان می‌دهد که صاف ایستادن باعث شود هوشیارتر و مشتاق‌تر شوید، احساس ترس کمتری داشته باشید و عزت‌نفس بالاتری داشته باشید. حتی در زمان بروز مشکل، این وضع بدنی باعث می‌شود، مصمم‌تر شوید.

6. مقداری نمک روی زبانتان بریزید

6. مقداری نمک روی زبانتان بریزید 

نمک هم می‌تواند معجزه کند. برای افرادی که دچار شدید اضطراب هستند، نمک ریختن روی زبان می‌تواند باعث کاهش اضطراب شود. این کار حواس شما را از موضوعی که باعث پریشانی‌تان شده، پرت می‌کند. بااین‌حال، ممکن است برخی افراد به دلیل تولید اسیدِ نمک، دچار تنگی نفس شوند، بنابراین مراقب باشید.

7. خاک‌بازی کنید

7. خاک‌بازی کنید 

اگر می‌خواهید خلق‌وخوی خود را بهبود ببخشید، خاک‌بازی، راه‌حل مناسبی است. محققان بریتانیایی دریافتند که یک باکتری «مفید» که معمولاً در خاک یافت می‌شود، سلول‌های مغز را وادار می‌کند تا ماده شیمیایی سروتونین را تولید کنند که تأثیری مشابه داروهای ضدافسردگی دارد. فقط فراموش نکنید که بعد از آن دستان خود را بشویید.

8. این ترفند را با دستان خود انجام دهید

8. این ترفند را با دستان خود انجام دهید 

با ما پیش بروید. دست‌هایتان را به شکل پروانه‌ای روی سینه‌تان بگذارید. اکنون به‌آرامی اما به‌صورت موزون، با دست خود روی سینه ضربه بزنید. این تکنیک، ضربه پروانه‌ای نامیده می‌شود و مهارتی برای آرام‌کردن بدن و ذهن است. اثرگذاری این روش با فعال‌کردن دستگاه عصبی پاراسمپاتیک (قسمتی از سیستم عصبی که فرایندهای اتوماتیک زیادی همچون گوارش، تنفس، و ضربان قلب را کنترل می‌کند)  است.

9. مقداری شکلات بخورید

9. مقداری شکلات بخورید 

شیرینی برای شیرین کردن زندگی! شکلات قابلیت خاصی برای تقویت و بهبود خلق‌وخو دارد. آنتی‌اکسیدان موجود در شکلات (رزوراترول) ترکیبی از اندورفین و سروتونین است - موادی شیمیایی که شما را خوشحال و راضی می‌کند.

وقتی احساس ناراحتی و افسردگی دارید چه چیزی حالتان را جا می‌آورد؟ در نظرات با ما به اشتراک بگذارید


بهترین و نزدیکترین روانشناس به شما در بیزاپ میباشد


نظرت واسه ما مهمه، لطفا ثبتش کن!

wave