ده نکته کم‌هزینه برای تمیز کردن خانه شما به اندازه یک هتل 5 ستاره

  • دسته‌بندی: نظافت و خانه‌داری
  • 1401/08/16
  • نویسنده: ثمین آقابالایی
  • زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نظر : 0
  • تعداد بازدید: 38

تمیز نگه‌داشتن خانه می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما چیزهای کمی را می‌توان با احساس داشتن یک مکان تمیز و بدون میکروب مقایسه کرد. اما همیشه چند گوشه و کنار وجود دارد که ما آن‌طور که شایسته است به آن‌ها توجه نمی‌کنیم. تمیز کردن آن‌ها می‌تواند درک ما از خانه را تغییر دهد و احساس راحتی بیشتری در آن ایجاد کند، اما مهم‌تر از همه، به ما کمک می‌کند تا از سلامت خود مراقبت کنیم. در بیزاپ، ما نکاتی را گردآوری کرده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند خانه‌تان را تمیزتر و هماهنگ‌تر نگه‌دارید.

مطلب پیشنهادی:  با استفاده از این ماده، مبل چوبی رو براحتی تمیز کنید

1. پشت و زیر یخچال

تمیز نگه‌داشتن یخچال فقط تمیز کردن قسمت داخلی آن نیست. به دریچه عقب و کویل ها دقت کنید. هر دو عنصر نیز برای عملکرد خوب دستگاه ضروری هستند. از یک پارچه برای تمیز کردن تمام گردوغبار محبوس شده در دریچه که قسمتی است که دستگاه را خنک می‌کند، استفاده کنید. برای کویل ها می‌توانید از پارچه یا مسواک نیز استفاده کنید. هر دو را یک یا دو بار در سال انجام دهید تا عمر یخچال شما افزایش یابد.

2. اسفنج حمام

مهم نیست که اسفنج شما از چه ماده‌ای ساخته‌شده است (می‌تواند طبیعی یا مصنوعی باشد)، برجستگی‌ها اغلب پوست مرده، کف صابون و گردوغبار را جمع می‌کنند. برای تمیز کردن آن، آن را به مدت 5 دقیقه در سفیدکننده قرار دهید و سپس آن را کاملاً بشویید.

3. سبد لباسشویی

داخل سبدهای لباسشویی ذرات آزادشده از عرق یا کثیفی لباس‌ها را جمع‌آوری می‌کند. اگر مانع پلاستیکی دارید، هر هفته آن را با دستمال‌های ضدعفونی‌کننده یا آب گرم و جوش‌شیرین تمیز کنید. اگر پارچه‌ای باشد می‌توانید آن را مستقیماً داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.

4. پرده‌های حمام

پرده‌های حمام با باقی‌مانده صابون و شامپو آغشته می‌شوند و به دلیل قرار گرفتن در محیط مرطوب ممکن است کپک بزنند. آن‌ها به‌راحتی تمیز می‌شوند زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن‌ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

5. فرچه توالت

ما از برس تمیزکننده برای پاک کردن کثیفی از توالت استفاده می‌کنیم که باعث تمیزی توالت نیز می‌شود. اما در مورد دسته آن و ظرفی که آن را در خود جای می‌دهد چطور؟ همه این قسمت‌ها ممکن است پر از باکتری شوند، بنابراین تمیز کردن آن‌ها با دستمال‌های ضدعفونی‌کننده نیز ضروری است.

6. فرش

جارو زدن یا جارو کشیدن کف فقط روی و کناره‌های فرش و موکت عادت بدی است. آن‌ها را بلند کنید تا تمام گردوغباری که در آنجا جمع می‌شود پاک شود. متوجه خواهید شد که اتاق چه احساس تازه‌تری دارد.

7. دیوارها

برای اینکه بتوانید دیوارها را تمیز کنید نیازی به لکه روی آن‌ها نیست. همان‌طور که زمین را پاک می‌کنید و مبلمان یا پنجره‌ها را با یک پارچه مرطوب تمیز می‌کنید، می‌توانید دیوارها را نیز پاک‌کنید و گردوغبار اضافی یا اثرانگشت را پاک‌کنید. لبه‌های پایینی را فراموش نکنید!

8. شمع

شمع‌ها گردوغباری را جمع می‌کنند که در هوا پرواز می‌کند و به سطح آن‌ها می‌چسبد. تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان است. به مقداری جوراب‌شلواری قدیمی یا یک جوراب نایلونی که در آب گرم و صابون خیس شده نیاز دارید.

9. کوله‌پشتی و کیف‌دستی

کیف یا کوله‌پشتی که هر روز با آن بیرون می‌روید در معرض انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها قرار دارد: آن را روی زمین می‌گذارید و احتمالاً با دست‌های کثیف آن را می‌گیرید. به‌جای اینکه فقط آن را روی زمین بگذارید، با آویزان کردن آن شروع کنید. اما درهرصورت، استفاده از دستمال‌های ضدعفونی‌کننده، یک برس گردوغبار و کمی آب‌صابون برای تمیز کردن آن همیشه ایده خوبی است.

10. برس

برس های مو نه‌تنها مو، بلکه تکه‌هایی از پوست سر و گردوغبار را نیز جمع می‌کنند، بنابراین ضروری است که آن‌ها را هر دو هفته یک‌بار در آب گرم و جوش‌شیرین خیس کنید. چه نکات تمیزکاری دیگری را می‌توانید با خوانندگان ما در میان بگذارید؟


برای دسترسی به بیش از 10000 متخصص خدمات خانه و ساختمان روی لینک کلیک کنید


نظرت واسه ما مهمه، لطفا ثبتش کن!

wave