روش صحیح شستن شلوار جین برای عمر بیشتر

  • دسته‌بندی: خانه و ساختمان
  • 1401/04/23
  • نویسنده: ثنیت یزدانی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نظر : 0
  • تعداد بازدید: 549

برچسب را بررسی کنید

برچسب روی شلوار جین خود را بخوانید تا ببینید آیا نکات خاصی برای شستشوی شلوار جین وجود دارد که باید رعایت کنید. برخی از شلوارهای جین را باید در اولین شستشو به تنهایی و یا به ندرت شست. برای افزایش طول عمر شلوار جین خود، دستورالعمل‌های مراقبتی توصیه شده را حتما رعایت کنید.

بیشتر بخوانید:  آموزش شستشو و نگهداری لباس سفید

شستشوی ملایم

برای این که شلوار جین‌تان به همان شکلی که خریده‌اید باقی بماند، شلوار جین را با برنامه‌ی شستشوی ملایم ماشین لباسشویی بشویید. این کار ساییدگی و پارگی شلوار جین را کاهش می‌دهد و اجازه می‌دهد رنگ‌ها و طرح آن دست نخورده باقی بماند.

هنگام شستن شلوار جین از مواد شوینده ملایم (مانند وولیت "Woolite") استفاده کنید.

هرگز از سفید کننده یا از مواد شوینده همراه با سفید کننده استفاده نکنید.

اگر می‌خواهید شلوار جین‌تان کمی نرم‌تر باشد، می‌توانید از یک نرم‌کننده ملایم پارچه استفاده کنید.

از آب سرد استفاده کنید

ماشین لباسشویی را با آب سرد پر کنید. در صورت لزوم می توان از آب ولرم نیز استفاده کرد. اما ایده آل نیست. هرگز شلوار جین را با آب داغ نشویید. آب داغ می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ شلوار جین به خصوص جین تیره شود. آب داغ همچنین می‌تواند سبب آب رفتن پارچه شود.

از رنگ محافظت کنید

از رنگ محافظت کنید

شلوار جین خود را پشت و رو کنید. شستن شلوار جین می‌تواند باعث ساییدگی پارچه شود. نه تنها لباس‌ها به یکدیگر ساییده می‌شوند، بلکه مواد شوینده به همراه زیپ‌ها و دکمه‌ها می‌توانند به رنگ و پارچه آسیب برسانند.

(بیشتر اوقات) مرحله خشک کن را رد کنید

شلوار جین را روی بند رخت خشک کنید. آن‌ها را در خشک کن نیندازید. برای جلوگیری از چروک شدن و از بین رفتن رنگ پارچه، از خشک کردن بیش از حد شلوار جین خودداری کنید.    

اگر می‌خواهید فرآیند خشک شدن سریع اتفاق بیفتند، آنها را با برنامه مخصوص لباس‌های ظریف با حرارت کم بشویید. شلوار‌های جین را در حالی که کمی مرطوب هستند بیرون بیاورید و اجازه دهید تا روی بند رخت خشک شوند. قبل از اینکه شلوار جین را روی بند رخت قرار دهید، به آرامی درزها، بند کمر و لبه‌های آن را بکشید تا زمانی که خشک شدند، چروک نباشند.

آن‌ها را آویزان کنید

شلوار جین خود را یک بار تا سطح زانو تا کنید و روی چوب لباسی یا بند رخت آویزان کنید تا خشک شود. تا زدن بیش از حد در هنگام خشک شدن شلوار جین می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک شود.

چند بار باید شلوار جین را بشوییم؟

شلوار جین به اندازه‌ی لباس‌های دیگر نیازی به شستن ندارد. اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که آن‌ها را هر 4 تا 6 هفته (یا بعد از 4 تا 6 بار استفاده) بشویید. در بین شستشوها، فراموش نکنید که شلوار جین را به مدت 24 ساعت پس از هر بار پوشیدن در مکانی با تهویه مناسب آویزان کنید.

 


بهترین و نزدیکترین خشکشویی در اصفهان را در بیزاَپ پیدا کنید!


نظرت واسه ما مهمه، لطفا ثبتش کن!

wave